(video) Mijlocașul moldovean, Radu Gînsari, a înscris două goluri în liga superioară a Israelului

byvtcrgvt-s-920×613

Mijlocașul naționalei Moldovei de fotbal, Radu Gînsari, a înscris o dublă în liga superioară a Israelului. Fotbalistul a marcat două goluri în meciul etapei a 9-a împotriva echipei Ashdod.

Gînsari a deschis scorul în minutul 58, iar după trei minute a mai trimis o dată mingea în poarta adversă. Partida s-a încheiat cu scorul 3:0. Acesta este al treilea gol al fotbalistului în vârstă de 26 de ani, în actualul sezon.

După 9 etape disputate, echipa lui Gînsari se regăsește pe locul 8 în liga superioară din Israel, care numără 14 echipe.

hapoel haifa

Atacantul naționalei Moldovei evoluează pentru echipa Hapoel Haifa din anul 2017. Potrivit site-ului transfermarkt.deRadu Gânsari costă pe piața transferurilor 350.000 de euro. Amintim că, Radu Gînsari a marcat două goluri în meciul Moldovei în Liga Națiunilor împotriva echipei San Marino.