Sheriff a câștigat pentru a 17-a oară Divizia Națională

sherif

Sheriff a câștigat pentru a 17-a oară Divizia Națională.

Tiraspolenii au remizat cu Milsami, scor 1-1 și au devenit campioni cu 4 etape înainte de finalul competiției, transmite IPN.

Ziguy Badibanga a deschis scorul în minutul 76, dar Mihai Plătică a egalat pentru oaspeți în penultimul minut de joc. De remiza lui Milsami nu a profitat Petrocub, care a remizat pe teren propriu cu Sfîntul Gheorghe, scor 0-0.

Formația antrenată de Lilian Popescu păstrează același punctaj ca și Milsami. „E final de campionat și toate meciurile sunt tensionate. Până la urmă este un rezultat echitabil pentru că atât noi, cât și oaspeții au avut ocazii importante de gol”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

În alte două partide ale etapei a 24-a s-au înregistrat rezultatele: Dinamo-Auto – Speranța 0-1 și Zimbru – Zaria 3-1.