(video) Sheriff Tiraspol a ratat calificarea în faza grupelor Europa League. Qarabag a făcut praf din echipa moldovenească

15010006656010323730_1000x669

În meciul retur din această seară dintre echipele Qarabag și Sheriff Tiraspol învingătoare a ieșit formația din Azerbaidjan. Gazdele au învins cu scorul de 3-0 echipa Sheriff. Aceasta înseamnă că, sezonul european pentru clubul din Tiraspol s-a încheiat dramatic.

Primul gol a fost marcat de Maxim Medvedev în minutul 9, iar la sfârșitul primei reprize, în minutul 42, s-a marcat mijlocașul haitian Wilde Donald Guerrier. În a doua repriză, Ozobic a înscris al treilea gol, în minutul 55.

Primul meci s-a încheiat cu victorie pentru Sheriff Tiraspol cu scorul 1-0.