O nouă victorie pentru selecționata Moldovei U15. Daniel Dosca și-a trecut în cont dubla

CVM_0012

Selecționata de fotbal a Moldovei U15 a obţinut o nouă victorie. Moldova U15 a învins în deplasare selecționata regională U-15 a României cu scorul final de 5-2, meciul a fost disputat la Vaslui.

Golurile echipei noastre a fost marcat de către Daniel Dosca (minutele 17 și 54), Rostislav Garganciuc (43), Dumitru Muntean (57), Cristian Ignat (76). Gazdele au marcat golul de onoare în prelungirile partidei.
Vezi mai jos componența echipei:

Andrei Filipov (Sergiu Pelin, 41), Roman Scurtul, Cristian Ignat, Victor Bulmaga, Cristian Dani, Vadim Covalciuc (Nicolai Stegărescu, 1, Vladimir Fratea, Sorin Chele ((Tudor Butucel, 57), Daniel Dosca (Alexei Serebrian, 76), Sergiu Corabelnicov (Artiom Elțov, 45), Rostislav Garganciuc

În prima partidă dintre cele două selecționate, la Suceava, Moldova de asemenea s-a impus categoric, scor 6-0.