(video) Franța a trecut ușor de Uruguay cu scorul de 2-0. Greșeala lui Muslera a fost fatală

franta-uruguay-cupa-mondiala-2018-live-ora-17-00-singurul-sfert-intre-doua-foste-campioane-mondiale_3_1_size6

Primul meci din faza pătrimilor de finală dintre Uruguay și Franța s-a încheiat. Băieții lui Didier Deschamps au învins echipa din America de Sud, Uruguay cu scorul de 2-0. Cel mai memorabil moment din meci a fost greșeala oribilă a portarului Uruguay-ului, Fernando Muslera, care a scăpat balonul printre mănuși după lovitura nepericuloasă a lui Griezmann.

Uruguay s-a străduit, însă nu a reușit să creeze faze periculoase (cu excepția lui Caceres în prima repriză) în careul francezilor. S-a simțit tare lipsa atacantului Cavani, de aceea, ofensiva Uruguay-uluia suferit foarte mult.

Pe de altă parte, francezii au marcat prin Varane și Griezmann, câte un gol în fiecare repriză.

Francezii își vor cunoaște adversarul în semifinale, astăzi, după meciul dintre Brazilia și Belgia.

Taguri: #Cupa Mondială