(video) Suedia obține trei puncte după penalty-ul dictat de arbitrul central după ce a consultat sistemul VAR

Df-h6_aWAAAoU15

Primul meci de astăzi a fost jucat pe Stadionul Nijni Novgorod, unde s-au întâlnit selecționatele Suediei vs Coreii de Sud. Acesta este al doilea meci din cadrul grupei F în care mai sunt așa echipe ca Germania și Mexic.

După victoria din meciul de ieri pe prima poziție în grupa F este Mexic, care a învins Campioana Mondială, Germania. Suedia și Coreea de Sun au disputat patru meciuri directe, Suedia învingând de două ori, în timp ce restul partidelor s-au încheiat la egalitate, inclusiv ultimul, în 2005, la Seul (2-2). Primul șut din acest meci a venit exact după 20 de minute, acesta este al doilea recordul negativ după cel stabilit în 1966, la partida dintre Olanda și Costa Rica, când primul șut al partidei a fost înregistrat în minutul 21. Golul a fost înscris de căpitanul Suediei, Granqvist în minutul 65 după ce arbitrul a dictat un penalty. Penalty-ul a fost dictat după ce arbitrul central a consultat sistemul VAR. Vezi rezumatul meciului mai jos.

Taguri: #Cupa Mondială