(video) S-au decis semifinalistele Cupei Moldovei la fotbal. Unde vor fi jucate meciurile

meci-de-infarct-in-cupa-moldovei-zimbru-chisinau-s-a-calificat-in-semifinalele-competitiei-cu-un-gol-marcat-in-ultimul-minut-al-prelungirilor-1524079110

Semifinalele Cupei Moldovei la fotbal au fost stabilite. Echipele Milsami Orhei, Zimbru Chișinău, Dinamo-Auto și Petrocub Hîncești sunt echipele care vor lupta pentru un loc în finală.

Echipa Milsami Orhei a trecut în sferturile de finală de campioana Moldovei la fotbal Sheriff Tiraspol cu scorul final de 2-0.

FC Petrocub-Hîncești a învins pe teren propriu echipa CSF Speranța, datorită reușitelor lui V.Ivanov.

FC Zimbru Chișinău a trecut în semifinalele Cupei Moldovei datorită golului marcat în prelungirile celei de a doua repriză suplimentară.

Iar cea de a patra semifinalistă este FC Dinamo-Auto, care s-a calificat după ce FC Dacia Chișinău s-a retras din competiție.