(VIDEO) Fotbalistul lui Espanyol care a înscris un gol şi două autogoluri într-un meci

Fotbalistul echipei Espanyol Barcelona, Mario Hermoso, a înscris două autogoluri şi un gol la meciul pierdut, duminică, în deplasare, scor 2-3, în faţa formaţiei Leganes, în etapa a XXI-a a campionatului Spaniei.

Apărătorul de 22 de ani şi-a îngropat echipa, cu două goluri marcate în propria poartă. Hermoso a dat primul autogol în minutul 11 şi a stabilit scorul pauzei. Navarro a reuşit să egaleze după patru minute de la reluare, însă scorul de 1 la 1 a rezistat până în minutul 69.

Guerrero şi-a adus din nou echipa în avantaj. Espanyol a forţat golul egalizator, însă cel care a marcat a fost tot Hermoso, din nou în propria poartă. Fundaşul catalanilor a punctat apoi şi în poarta în care trebuia. Mingea s-a lovit de el, l-a învins pe Cuellar, dar a fost prea târziu. Leganes s-a impus cu 3 la 2.