/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 792: Rachete secrete și copii întorși acasă. Rusia vrea să saboteze summitul de pace

/VIDEO/ Leipzing, învinsă de Bayern. Bavarezii s-au impus la loviturile de departajare, scor 5-4

missing
26 octombrie 2017, ora 17:41

Scorul în confruntarea din șaisprezecimile cupei Germaniei, dintre Red Bull Leipzig și Bayern Munchen a fost deschis abia în minutul 68 de către gazde, după ce Frosberg a transformat o lovitură de la 11 metri. Bayern a reușit să restabileasă egalitatea peste numai 5 minute, urmare a loviturii superbe cu capul executată de Thiago Alcantara.

Astfel, cele 2 echipe au beneficiat de încă 30 de minute de joc, în care nu s-a marcat nici un gol și s-a ajuns la loviturile de departajare. Aici mai buni au fost Bavarezii.

Sâmbătă, Leipzig va putea să-și ia revanșa în confruntarea din Bundesliga.