(VIDEO) Surpriză uriașă în Premier League: Chelsea, învinsă de o echipă fără puncte. Man City a făcut spectacol

Surpriză uriașă sâmbătă, în etapa a 8-a de Premier League. Campioana Chelsea Londra a pierdut în deplasarea cu Crystal Palace, scor 1:2.

Rezultatul este cu atât mai surprinzător, în condițiile în care Palace pierduse toate cele 7 meciuri din acest sezon și nici măcar nu marcase vreun gol.

Azpilicueta și-a marcat un autogol în minutul 11, Bakayoko a egalat în minutul 18, în timp ce primul jucător care a marcat pentru Palace în acest sezon a fost Zaha, în ultimul minut al primei reprize.

Mult mai bine decât campioana en-titre merge Manchester City. Echipa lui Pep Guardiola a câștigat cu 7:2 în meciul cu Stoke City, preluând prima poziție a clasamentului.

Mai devreme, Manchester United a remizat în derby-ul cu Liverpool și a pierdut contactul cu City.

Iată rezultatele înregistrate sâmbătă în Premier League:

Liverpool – Manchester United 0-0

Burnley – West Ham 1-1 (Wood ’85 / Antonio ’19)

Crystal Palace – Chelsea 2-1 (Azpilicueta ’11 – autogol, Zaha ’45 / Bakayoko ’18)

Manchester City – Stoke City 7-2 (Gabriel Jesus ’17 si ’55, Sterling ’19, David Silva ’27, Fernandinho ’60, Sane ’62, Bernardo Silva ’72 / Diouf ’44, Walker ’47 – autogol)

Swansea – Huddersfield 2-0 (Abraham ’42 si ’48)

Tottenham – Bournemouth 1-0 (Eriksen ’47)

Ultimul meci al zilei, dintre Watford si Arsenal, va avea loc incepand cu ora 19:30.