(VIDEO) Ronaldo înscrie primul gol în acest sezon, iar Real se impune la Getafe

Real Madrid s-a impus sâmbătă, în deplasarea cu Getafe, scor 2:1, într-un meci în care Ronaldo și Benzema au marcat primele goluri ale sezonului în Primera.

Pe terenul lui Getafe, Cristiano Ronaldo a avut parte de un meci cu bune și cu rele. A marcat primul gol al sezonului în campionat, după 3 meciuri și jumătate de secetă, nu înainte să semneze și una dintre cele mai mari ratări ale carierei.

Prima dată, a avut o ratare de zile mari în minutul 73, la scorul de 1-1. Complet liber și aflat la aproximativ doi metri în fața porții, Ronaldo trebuia doar să împingă balonul în plasă, dar a trimis alături de țintă.

Tocmai când se gândea că ghinioanele se țin lanț de el, Cristiano Ronaldo a primit, în minutul, 85 o pasă strălucitoare de la Isco, peste apărarea gazdelor, apoi a finalizat cu un șut puternic, din careu, la colțul lung.

A fost și golul victoriei lui Real Madrid în meciul 100 al lui Zinedine Zidane pe banca albilor.