(video) PSG a făcut scrum din Bordeaux. Neymar a marcat 300 de goluri în carieră

Champions League 2017/18 – PSG v Bayern Munich

În cadrul etapei a 8 din Ligue 1, PSG  a umilit-o pe Bordeaux cu scor 6-2. Neymar a bătut primul penalty la PSG.

Favorita meciului a fost echipa din căpitala Franței, PSG, care a reușit să marcheze 6 goluri în poarta celor de la Girondins de Bordeaux. Scorul a fost deschis de brazilianul Neymar cu fantastică lovitură liberă, iar apoi scorul a fost dublat în minutul 13 de Cavani.  În minutul 21,  fundașul Thomas Meunier a marcat al treilea gol pentru echipa gazdă. În minutul 40, pentru prima oară, Cavani i-a permis lui Neymar să bată  penalty-ul, iar brazilianul a înscris o dublă în acest meci. La sfârșitul primei reprize și la mijlocul reprizei a doua Draxler și Mbappe au făcut scorul de 6-1.

Pentru Bordeaux au bătut Sankharé (minutul 31) și Malcom Filipe Silva (în minutul 90).

În meciul de azi, Neymar a marcat golul cu numărul 300 în carieră la vârsta de 25 de ani.