Europa League: Debut cu dreptul pentru Sheriff. Milan a făcut spectacol la Viena

Sheriff Tiraspol a debutat cu dreptul la revenirea în Europa League. Campioana Moldovei a remizat, scor 0:0, în deplasarea cu cehii de la Zlin.

Fără goluri s-a încheiat și celălalt meci din Grupa F, dintre FC Copenhaga și Lokomotiv Moscova.

În cel mai așteptat meci de la ora 20:00, AC Milan a făcut spectacol la Viena, impunându-se cu 5:1. Çalhanoğlu a deschis scorul în minutul 7 după o torpilă expediată din interiorul careului. Apoi, Andre Silva a luat meciul în propriile mâini, marcând de trei ori! Borkovic a punctat golul de onoare al gazdelor înainte de pauză. Suso, intrat de doar un minut, a stabilit scorul final: 5-1!