(VIDEO) CM 2018: Spania învinge la scor Italia și e aproape de calificare

Echipa națională a Spaniei a făcut un pas decisiv spre calificarea la Campionatul Mondial de fotbal din 2018 după ce a trecut sâmbătă de Italia, pe Santiago Bernabeu, cu scorul de 3:0.

„Furia Roja” a avut în Isco omul meciului, acesta deschizând scorul din lovitură liberă, în minutul 17, cu un șut cu dreptul, iar în minutul 40 a făcut 2:0, de data aceasta șutând cu stângul din afara careului.

Spaniolii au controlat meciul și în repriza secundă, mai marcând încă o dată prin Morata și practic asigurându-și calificarea la turneul final din Rusia, în timp ce Italia are mari șanse să meargă la baraj.

În celelalte meciuri ale Grupei G, Albania a învins Liechtenstein cu 2:0, în timp ce Macedoania s-a impus surprinzător în Israel, cu 1:0.