(VIDEO) Gol senzațional în Franța; Fekir a marcat de la mijlocul terenului într-un meci nebun

Nabil Fekir a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri în Europa în acest start de sezon, în meciul pe care echipa sa, Olympique Lyon, l-a terminat la egalitate, scor 3:3, pe teren propriu, cu Bordeaux.

Mijlocașul ofensiv de 24 de ani născut chiar la Lyon l-a surprins puțin ieșit din poartă pe portarul advers, Benoit Costil, și l-a învins pe acesta cu un șut de la linia de centru, deschizând scorul în minutul 10.

Tete a dublat avantajul lui Lyon, cu o lovitură de cap (23), dar Sergi Darder a fost eliminat în minutul 36.Rămaşi în zece, oamenii lui Bruno Genesio au primit gol până la pauză (41) – Malcolm a reaprins speranţele lui Bordeaux.

Lovitura liberă transformată perfect de Bertrand Traore părea că rezolvă problema învingatoarei (74).

Lerager şi Malcolm nu au fost însă de acord. Primul a redus din diferenţă, în minutul 88, iar brazilianul a marcat golul de 3-3, în prelungiri, cu un şut senzaţional.

A fost primul pas greşit pentru Lyon, după două victorii consecutive, în timp ce Bordeaux a înregistrat al doilea egal în trei etape.