(VIDEO) Bayern, umilită de AC Milan; Victorie cu 4:0 a italienilor

În ultimul meci de pregătire susținut în Asia în cadrul turneului International Champions Cup, AC Milan a învins-o la scor 4-0 pe Bayern Munchen.

Italienii au deschis scorul după aproape un sfert de oră de joc, când Ricardo Rodriguez i-a pasat ideal lui Kessie. Ivorianul a marcat de pe linia careului mic fără nicio șansă pentru Fruchtl. 10 minute mai târziu, Cutrone s-a înălțat la marginea careului mic după centrarea aceluiași Rodriguez și dublează avantajul lui Milan.

Italianul avea să reușească dubla pe final de primă repriză. Reveniți de la vestiare, italienii l-au introdus pe Bonucci și pe Antonio Donnarumma. Pe final, Hakan Calhanoglu a stabilit scorul final, 4-0, desăvârșind una dintre cele mai umilitoare înfrângeri a nemților, care au utilizat o mare parte din vedetele echipei.

Echipele de start:

Bayern Munchen: Fruchtl – Rafinha, Hummels, Alaba, Juan Bernat – Javi Martinez, Tolisso – Coman, Muller, Ribery – Lewandowski. Antrenor: Carlo Ancelotti

AC Milan: G. Donnarumma – Abate, Zapata, Montolivo, Rodriguez – Musacchio, Kessie, Bonaventura – Niang, Cutrone, Borini. Antrenor: Vincenzo Montella