(VIDEO) Dinamo învinge dramatic Steaua și relansează lupta pentru titlu în România

Dinamo a învins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 (1-0), luni seara, pe Arena Națională din București, în etapa a opta a fazei play-off a Ligii I de fotbal, după un gol marcat în prelungiri, din penalty.

Dinamo a deschis scorul prin Sergiu Hanca (34 — penalty), după ce meciul începuse cu incidente, startul fiind amânat cu 10 minute.

Marian Pleașcă (53) a egalat cu o lovitură de cap, care l-a surprins pe portarul Jaime Penedo.

Până la final FCSB nu a mai forțat, părând mulțumită cu rezultatul de egalitate.

Același Sergiu Hanca a transformat încă un penalty în minutul 96, relansând practic lupta la titlu cu 2 etape înainte de încheierea campionatului.

Acum FCSB și Viitorul au câte 38 de puncte, iar Dinamo 36. Totuși, Viitorul are de partea sa rezultatele directe.