(VIDEO) Spectacol în El Clasico: Barcelona se impune pe Bernabeu și relansează campionatul

FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei, în care Lionel Messi a marcat al treilea gol al catalanilor în minutul 90+2.

Realul a jucat cu un om în minus din minutul 77, când Ramos a fost eliminat pentru o intrare criminală la Messi. Era scorul de 2:1 pentru Barcelona în acel moment, dar James a egalat peste 8 minute.

Messi a înscris însă la ultima fază a meciului, aducând o nouă victorie pentru catalani în duelul cu Real.

Pentru Real a mai marcat Casemiro (28), în timp ce celelalte două reușite ale catalanilor au fost din alte 2 execuții superbe ale lui Messi (33) și Rakitic (73).

Barcelona învinge astfel dramatic pe Real Madrid și urcă pe primul loc în La Liga, la egalitate cu rivala. Madrilenii au un meci mai puțin disputat, cel cu Celta Vigo.