3-0 pentru Barcelona, după o partidă pe care echipa lui Luis Enrique a dominat-o în mare parte, dar în care a avut nevoie de 77 de minute pentru a deschide scorul. A făcut-o Messi, în minutul 77, cu un şut superb la colţul scurt. Acelaşi argentinian a dus scorul la 2-0, după o scăriţă de senzaţie, pentru ca Neymar să stabilească scorul final în minutul 93.

Înaintea unui duel atât de important, fanii catalani au oferit o coregrafie impresionantă prin care i-au îndemnat pe jucători să ajungă din nou în finala UEFA Champions League.

Cei peste 90.000 de suporteri ai grupării „blaugrana” au afişat un mesaj clar: „Suntem pregătiţi!”, indicând şi stagiunile în care catalanii şi-au adjudecat trofeul, 1992, 2006, 2009 şi 2011.

Meciul este unul special pentru Pep Guardiola, care o înfruntă pentru prima oară pe Barcelona, echipă alături de care a câştigat14 trofee din 19 posibile în cele patru sezoane petrecute pe Camp Nou.

**VIDEO** Coregrafie specială pe Camp Nou. Mesajul fanilor Barcelonei, înainte de meci