(VIDEO) Încă o înfrângere pentru Moldova; Bătuți și de Irlanda

Naționala de fotbal a Moldovei rămâne fără puncte și după trei etape în cadrul preliminariilor Campionatului de fotbal din Rusia.

Duminică, la Chișinău, Moldova a făcut un meci bun timp de 60 de minute, dar a cedat pe final, primind două goluri.

Shane Long a deschis scorul după doar 2 minute de joc, profitând de o nouă greșeală în apărarea Moldovei. La pauză a fost 1:1, Bugaiov marcând și el pe contraatac la ultima fază a reprizei.

În repriza secundă irlandezii au reușit să-și impună jocul fizic și au marcat de 2 ori prin McLean (69,76).

Scor final 1:3, iar după 3 etape Moldova are 0 puncte, 10 goluri primite și doar unul marcat.

După 3 etape, grupa e condusă de Serbia și Irlanda, ambele cu 7 puncte. Țara Galilor are 5 puncte, Austria 4, Georgia 1, iar Moldova 0.