(VIDEO) Criză la Real: Nu a câștigat al 4-lea meci la rând

Real Madrid, ținută în șah, 2-2, de Borussia Dortmund în Liga Campionilor, nu a reușit să câștige nici duminică, pe teren propriu, cu Eibar, terminând la egalitate, 1-1, al patrulea meci la rând, urmând să împartă primul loc în Campionatul de fotbal al Spaniei cu Atletico Madrid.

Eibar a deschis scorul prin Fran Rio, încă din minutul 6, Gareth Bale reușind să egaleze cu capul dintr-o centrare a lui Cristiano Ronaldo, în minutul 17.

Cu trei meciuri consecutive încheiate la egalitate în Campionat, după 1-1 cu Villarreal și 2-2 cu Las Palmas, Real are 15 puncte în clasament, ca și Atletico, care s-a impus la Valencia cu 2-0, grație golurilor marcate de francezii Antoine Griezmann și Kevin Gameiro.

FC Barcelona, locul 4, cu 13 puncte, ar putea prelua conducerea în La Liga în cazul unui succes pe terenul echipei Celta Vigo duminică seară, în ultimul meci al etapei a 7-a.