(VIDEO) Surprize mari în Europa League: Ce-au pățit Man United, Roma sau Fenerbahce

Noua ediție de Europa League a debutat cu câteva surprize importante, nume mari din fotbalul european nereușind să se impună în prima etapă.

Este și cazul lui Manchester United, debutantă în această competiție, care a pierdut în deplasare cu Feyenoord Rotterdam, scor 0:1.

Chiar dacă i-a avut în teren pe Ibrahimovic (intrat în minutul 63), Mata, Martial sau Rashford, United nu a putut marca, pierzând în urma unui gol marcat de Vilhena în minutul 79.

Tot în Grupa A, turcii de la Fener au egalat în prelungiri în Ucraina, cu Zorya, evitând o înfrângere rușinoasă.

O altă obișnuită cu Liga Campionilor, AS Roma, a obținut doar un egal în deplasarea de la Plzen, scor 1:1.

În aceeași grupă, campioana României Astra Giurgiu a pierdut cu 2:3 pe teren propriu în fața celor de la Austria Viena.