(VIDEO) Europa League: Revenire incredibilă pentru Zenit. Patru goluri în ultimele 15 minute pentru echipa lui Lucescu

Meci incredibil la Tel-Aviv, în prima etapă din Europa League. Echipa antrenată de românul Mircea Lucescu, Zenit Sankt-Petersburg, a câștigat cu 4:3 în fața lui Maccabi, după ce în minutul 76 era condusă cu 3:0.

Medunjanin (26 și 70) și Kjartansson (50) au marcat pentru gazde, care în minutul 76 aveau 3:0 pe tabelă și se pregăteau să sărbătorească primele trei puncte din această ediție.

Rușii au avut însă o revenire rar întâlnită în fotbal, iar în următoarele 15 minute au marcat de 4 ori. Kokorin, în minutul 76 a dat semnalul revenirii, Mak a marcat și el după 8 minute, iar în minutul 86 Giuliano a egalat.

Cu un om în plus după eliminarea lui Dasa (81), oaspeții au atacat pe final și au obținut victoria în prelungiri, în urma reușitei lui Djordevic.