(VIDEO) CM 2018: România ratează în ultimul minut victoria cu Muntenegru

Reprezentativele de fotbal ale României și Muntenegrului au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), duminică seara, pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, în primul lor meci din preliminariile Cupei Mondiale din 2018.

Partida a fost una foarte modestă, cele două formații prestând un joc slab, inclusiv din cauza gazonului foarte de la Cluj.

Adi Popa a deschis scorul în minutul 85, la 9 minute de când intrase pe teren din postura de rezervă, iar Stevan Jovetic a egalat în minutul 87.

Tricolorii puteau chiar să câștige la debutul lui Christoph Daum ca selecționer al României, dar în al 7-lea minut de prelungiri Nicușor Stanciu a șutat peste poartă dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată după un fault dur asupra lui Keșeru.

În urma acestui rezultat, Grupa E este condusă de Danemarca, cu 3 puncte, Kzahstan, Polonia, România și Muntenegru au câte un punct, iar Armenia – 0.