(VIDEO) Liverpool face spectacol pe Emirates și învinge pe Arsenal într-un meci cu 7 goluri

Debut de senzație în noul sezon de Premier League pentru FC Liverpool. Echipa antrenată de Jurgen Klopp s-a impus cu 4:3 duminică, pe Emirates, în fața lui Arsenal Londra.

Omul meciului a fost brazilianul Coutinho, care a marcat două goluri superbe. Mai întâi a egalat la 1, în minutul 45, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, iar în minutul 56 a dus scorul la 3:1, după o centrare a lui Clyne.

Pentru Liverpool au mai marcat Lallana (49) și Mane (63), în timp ce golurile gazdelor au fost înscrise de Walcott (31), Chamberlain (64) și Chambers (75).

Scor final 4:3, iar Liverpool începe promițător noul sezon după victoria din derby-ul primei etape.