(VIDEO) Debut cu stângul pentru Leicester în Premier League; Record negativ pentru campioană

Leicester City, campioana Angliei, a dezamăgit crunt la debutul în noul sezon de Premier League. În primul meci al primei etape, echipa lui Ranieri a pierdut pe terenul celor de la Hull City, scor 1-2.

După ce Leicester a trecut pe lângă deschiderea scorului, Diomande a marcat cu o execuție spectaculoasă în prelungirile primei reprize, stabilind astfel rezultatul la pauză, 1-0.

În minutul 47, oaspeții au reușit să egaleze prin Mahrez, care a marcat pentru 1-1 dintr-o lovitură de pedeapsă. Leicester spera să întoarcă rezultatul, însă nou-promovata în Premier League a obținut toate cele 3 puncte, după golul înscris de scoțianul Snodgrass, în minutul 57.

Leicester a înregistrat și un record negativ după partida cu Hull City: este prima campioană din istoria Premier League care pierde la debutul în noul sezon. „Le-am spus jucătorilor că trebuie să fim puternici împreună. În sezonul trecut am fost o mare echipă, dar acum nu a mai fost cazul”, a spus Ranieri, la finalul jocului.