Deşi vremea n-a fost deloc prietenoasă, formaţia lui Hagi s-a descurcat bine şi a câştigat cu 3-1.

Viitorul a deschis scorul în minutul 9, când Aurelian Chiţu a obţinut un penalty şi tot el a marcat, după ce în primă instanţă portarul Saranov reuşise să respingă lovitura de pedeapsă (1-0).

Pauza avea să aducă cele două echipe la egalitate pentru că Nikola Djurdjici a transformat un penalty acordat la capătul unui duel în careu între Benzar şi Bogosevac.

Viitorul a mai punctat de două ori după pauză. Prima dată prin Chiţu, în minutul 59. Acesta a reluat în plasă o centrare a lui Purece. În minutul 69 a punctat şi Florin Tănase. Acesta a înscris în poarta goală după o pasă a lui Chiţu.

Echipele:

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Ţîru (69 Hodorogea), Carp, Ganea (77 Dumitrescu) – Filip, Brandan (66 Nedelcu), Purece (77 Casap) – Iancu (66 I. Hagi), Chiţu (77 Nimely), Coman (66 Tănase)

Partizan Belgrad: Šaranov - Vulićević, Gogua, Balažic (46 Ostojić), Bogosavac, Janković (80 Đuričković), Everton, Brašanac (71 Marjanović) - Radović (66 Ilić), Mihajlović, Đurđić (77 Božinov).