(VIDEO) Real Madrid, în finala Champions League după un meci greu cu City

Real Madrid s-a calificat miercuri în finala Ligii Campionilor, după ce s-a impus în returul de pe Santiago Bernabeu, scor 1:0, în partida cu Manchester City.

Singurul gol al meciului, care pornea de la scorul de 0:0, înregistrat în tur, i-a aparținut lui Gareth Bale. Galezul a înscris în minutul 20, cu contribuția lui Fernando, care și-a deviat în proprie poartă șutul atacantului madrilen.

Au urmat 70 de minute controlate în mare parte de Real, care a avut emoții mari doar de două ori, în repriza secundă, la o bară a lui Fernandinho și un șut excepțional al lui Aguero, trecut de puțin peste poartă.

Scor final 1:0, iar Real va întâlni pe 28 mai, la Milano, pe Atletico Madrid, într-o reeditare a finalei din 2014.