(VIDEO) Real Madrid își revine după eșecul cu Wolfsburg; Victorie categorică cu Eibar

Real Madrid pare să-și fi revenit după înfrângerea surprinzătoare din sferturile Ligii Campionilor, acolo unde a fost învinsă, la Wolfsburg, de către vicecampioana Germaniei.

Sâmbătă, pe teren propriu, cu multe rezerve, Realul s-a impus cu 4:0 în partida cu Eibar, toate golurile fiind înscrise în prima repriză.

James Rodriguez a deschis scorul în minutul 5, din lovitură liberă, Lucas Vasquez făcând 2:0 13 minute mai târziu. Peste doar un minut Ronaldo a făcut 3:0, iar Jese (39) a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Real Madrid a urcat pe 2 în clasament, având 4 puncte mai puțin decât Barcelona și 2 peste Atletico. Ambele echipe au însă un meci mai puțin decât Real.