Sub privirile lui Anghel Iordănescu, Steaua a reuşit prima victorie din Antalya, 1-0 cu CSKA Sofia. Bulgarii au avut prima ocazie, dar Cojocaru a scos şutul lui Toni Silva. Convocat la lot de Iordănescu, portarul Stelei s-a opus şi la reluarea lui Marquinhos, iar Rusescu a fost blocat apoi în careul advers.

Toni Silva a ratat din nou, după ce l-a driblat pe Cojocaru, însă prima repriză s-a încheiat cu Steaua în avantaj. Excelent găsit de Rusescu, Adi Popa a deschis scorul cu un şut la colţul lung.

Ajuns în această iarnă la CSKA Sofia, fostul stelist Nikolic a avut de trei ori şansa golului în startul reprizei secunde, însă nu l-a putut învinge pe Cojocaru. Steaua, pentru care a debutat şi George Ţucudean, a fost aproape să marcheze din nou, prin Adi Popa şi Papp.

Ex-dinamovistul Galcev a şutat pe lângă poartă din lovitură liberă, iar Steaua - CSKA Sofia s-a terminat 1-0.

STEAUA - Sturm Graz 0-2
STEAUA - CSKA Sofia 1-0

vineri, 6 februarie, ora 18:30