Gazdele au trecut în avantaj de două ori în prima repriză, însă până la finalul ei, Autobergamo Deva a preluat controlul partidei, iar la pauză conducea cu 3-2.

Cristi Matei a fost cel mai bun om al meciului, cu patru dintre cele opt reuşite ale oaspeţilor, însă cel mai frumos gol al întâlnirii şi unul dintre cele mai frumoase din tot sezonul, a fost marcat de antrenorul jucător al campioanei, Robert Lupu.

A fost, de altfel, şi momentul psihologic al meciului, pentru că oaspeţii s-au dezlănţuit şi au mai înscris de trei ori până la final.

Astfel, Odorheiu Secuiesc a înregistrat al treilea eşec stagional, dar rămâne la egalitate cu campioana de anul trecut City Us şi cu United Galaţi, în timp ce Autobergamo Deva are cu trei puncte mai mult.