(VIDEO) Victorie extraordinară pentru Liverpool, în inferioritate numerică

FC Liverpool își continuă perioada bună din ultimele săptămâni, obținând duminică o nouă victorie în Premier League, în deplasarea cu Crystal Palace.

Victoria este cu atât mai importantă, în condițiile în care cormoranii au jucat cu un om în minus din minutul 62, când Milner a fost eliminat. Era 1:0 pentru gazde, care deschiseseră scorul în minutul 48, prin Ledley.

În 10 oameni oaspeții au dominat categoric meciul, egalând în minutul 72 prin Firmino și mai având numeroase ocazii de gol până în prelungiri, când Benteke a transformat un penalty scos tot din el, în urma unei greșeli de arbitraj.

Scor final 1:2, iar Liverpool urcă până pe locul 6 în urma acestui rezultat, fiind la 4 puncte de locul 4, care oferă participarea în preliminariile Champions League.