(VIDEO) Barcelona învinge Atletico și se detașează în fruntea clasamentului

Barcelona a învins-o pe Atletico Madrid, scor 2-1, iar în urma acestui succes catalanii se detașează în fruntea clasamentului din Primera Division.

Atletico a deschis scorul în minutul 10, prin Koke, dar a fost egalată 20 de minute mai târziu, în urma unei reușite a lui Messi.

Gazdele au intrat în avantaj în minutul 38, când Suarez a finalizat excelent.

Până la pauză, oaspeții au rămas cu un om în minus, Filipe Luis fiind eliminat în minutul 44.

Chiar și așa, Atletico a revenit excelent de la cabine, dominând primele 20 de minute, în care a avut și o ocazie uriașă, prin Griezmann.

Soarta meciului s-a scris în minutul 65, când Godin a luat al doilea galben, iar Atletico a rămas în doar 9 oameni.

În urma celui de-al 26 meci al Barcelonei fără înfrângere, catalanii au ajuns la 51 de puncte în 21 de meciuri, cu 3 mai multe decât Atletico, care are și o partidă în plus.