(VIDEO) Surpriză în Primera Division; Barcelona a suferit cea mai severă înfrângere din ultimii 7 ani

FC Barcelona a pierdut miercuri, scor 1:4, în deplasarea de la Vigo, cu Celta, suferind cea mai severă înfrângere în campionat din ultimii 7 ani.

Celta a a avut o primă repriză extraordinară, cu o posesie egală cu a Barcelonei și două goluri marcate, prin Nolito (26) și Iago Aspas (30).

Același Iago Aspas a făcut 3:0 în minutul 56, în timp ce Neymar a marcat golul de onoare al oaspeților în minutul 80. Guidetti a făcut 4:1 în minutul 83, stabilind cea mai severă înfrângere a Barcelonei în campionat din ultimii 7 ani.

În urma acestui rezultat, Celta Vigo a ajuns la 13 puncte, urcând pe prima poziție, în timp ce Barcelona, cu 12 puncte la activ, a coborât până pe 3.