Două medalii de aur și una de argint pentru judocanii moldoveni la Cupa Europei printre juniori

adil

Trei judocani moldoveni au câștigat medalii la Cupa Europei printre juniori la judo. Turneul a fost organizat la Cluj-Napoca, România. În total, la acest turneu Republica Moldova a fost reprezentată de 12 sportivi.

Adil Osmanov (60 kg) și Victor Șterpu (73 kg) au devenit câștigători ai competiției, în timp ce Eugen Matveiciuc s-a clasat pe locul 2 la 90 kg, după ce a fost învins în finală de reprezentantul gazdelor, Eduard Șerban.

Alți 3 judocani moldoveni s-au clasat pe locul 5: Marc Latîșev (66 kg), Ion Nacu (73 kg) și Ilie Dorofeev (+100 kg).