(VIDEO) Milsami Orhei, învinsă de Skenderbeu în turul al 3 UEFA Champions League

Campioana Moldovei, Milsami Orhei, a pierdut în fața albanezilor de la Skenderbeu, scor 0:2, în prima manșă din cadrul turului 3 preliminar al UEFA Champions League.

Meciul a fost unul dominat clar de formația oaspete, în special în partea a doua, când au fost și marcate ambele goluri.

Scorul a fost deschis în minutul 48, de către Hamdi Salihi, care a finalizat din centrul careului un contraatac al albanezilor. Același jucător a majorat scorul în minutul 73, dintr-un penalty apărut în urma unui henz al lui Schedrack.

Scor final 2:0, iar campioana Albaniei are mari șanse de a ajunge în play-off-ul competiției. Chiar dacă va fi eliminată, Milsami va continua în play-off-ul Europa League.