(video) Belgia pe prima poziție în grupa G după victoria împotriva selecționatei Panama. Lukaku își trece în cont dubla

aD02MzYmemM9MSZoYXNoPTI1NTdlN2FlOTczNTc5ODUzZTdkODIwYWQyMzczYjAx.thumb

Belgia învinge categoric echipa naționala din Panama cu scorul final de 3-0. Belgia a pierdut doar unul dintre cele 9 meciuri de debut de la Cupa Mondială.

Prima repriza s-a încheiat fără goluri, atacantul belgiei Romelu Lukaku este singurul jucător căruia De Bruyne nu a reușit să-i paseze în prima repriză. Primul gol al partidei a fost înscris de Mertens, acesta este primul belgian după Marc Wilmots (1998 și 2002) care înscrie la două ediții ale Cupei Mondiale. Cel de al doilea gol a fost marcat de Romelu Lukaku, după pasa lui De Bruyne. Iar în minutul 75 atacantul echipei Manchester United își trece în cont dubla. Astfel după această victorie Belgia este pe prima poziție în grupa G. Vezi rezumatul mai jos.