(video) Peru suferă înfrângere în primul meci la un Campionat Mondial. Eriksen a pasat decisiv pentru Danemarca

eriksen

În al treilea meci de astăzi s-au întâlnit echipele Danemarca vs Peru, Meciul s-a încheiat cu scorul final de 1-0 pentru reprezentativa din Danemarca. Selecționata din Peru a ratat un penalty.

Pentru selecționata din Peru aceasta este prima apariție la un Campionat ondial. Acest meci a fost pentru locul doi în grupă, după ce Franța a câștigat astăzi și este favorita grupei. În minutul 46 Peru a beneficiat de un penalty, dar Cueva cel care a obținut lovitura de la 11 metri a șutat peste poartă. Acesta a fost la doilea penalty nemarcat din cele 5 dictate la actualul turneu Mondial. În minutul 59 Yussuf Poulsen a marcat golul decisiv după pasa lui Eriksen. Vezi mai jos rezumatul meciului.