(video) Milsami Orhei este noua deținătoare a Cupei Moldovei Orange. Maxim Antoniuc și-a trecut în cont dubla

cupa moldove1

Mailsami Orhei este noua deținătoare a Cupei Moldovei Orange 2017-2018. Echipa din Orhei a învins echipa Zimbru Chișinău după cele două reprize suplimentare cu scorul final de 2-0.

Finala a fost disputată miercuri, 23 mai, pe stadionul Zimbru. Ambele goluri au fost marcate de Maxim Antoniuc în minutul 99 și 102. Partida a fost condusă de o brigadă de arbitri FIFA din Polonia în următoarea componenţă: Bartosz FRANKOWSKI (foto) – arbitru la centru, ajutat de asistenţii Marcin BONIEK și Dawid GOLIS. Al 4-lea oficial va fi Alexandru TEAN (Moldova). Vezi mai jos rezumatul meciului.

Milsami Orhei și-a trecut în palmares a doua Cupă a Moldovei, după ce a cucerit-o pe prima în anul 2012.