(video) FC Zimbru – Milsami Orhei se vor întâlni în finala Cupei Moldovei. Când va fi jucat meciul

collage mils zim

Echipele FC Zimbru Chișinău și FC Milsami Orhei sunt echipele calificate în finala Cupei Moldovei. Echipa din Capitală a trecut în semifinală de Dinamo Auto, iar Vulturii Roșii au învins în deplasare echipa Petrocub-Hâncești.

În primul meci al semifinalelor s-au întâlnit echipele FC Petrocub-Hîncești – FC Milsami Orhei. Meciul s-a desfășurat pe stadionul orășenesc din Hîncești. În cele două reprize regulamentare, ambele echipe au înscris câte un gol, astfel finalista s-a decis în cea de a doua repriză suplimentară. Golul victorie a fost marcat de jucătorul echipei Milsami Orhei, M.Antoniuc, în minutul 120 al partidei. Vezi rezumatul mai jos.

Cea de a doua semifinnală a fost jucată în Chișinău pe terenul echipei Zimbru. Finalista în acest meci s-a decis după loviturile de departajare, unde echipa gazdă a câștigat cu scorul de 5-4. Vezi rezumatul meciului mai jos.

Marea finală va avea loc pe 23 mai, cu începere de la 20:00, pe stadionul Zimbru.

Sâmbătă, 12 mai, vor fi jucate primele meciuri din cadrul Cupei Moldovei Orange, ediția 2018-2019.