(video) Vrsaljko și Simeone, eliminați în primele 15 minute. Griezmann marchează golul egalizator

fdyjdty

În primele meciuri din cadrul semifinalelor a UEFA Europa League s-au întâlnit echipele Arsenal – Atleticu Madrid, iar a doua partidă a fost jucată în Franța unde Marseille a primit replica echipei Salzburg din Austria.

Jucătorii echipei din capitala Spaniei au început meciul mai agresiv și din minutul 10 Atletico Madrid a rămas cu 10 jucători în teren și fără antrenorul principal, după ce arbitru le-a oferit ambilor cartonașul roșu. Lacazette a deschis scorul în minutul 61, cu o lovitură de cap, din 8 metri, după o centrare a lui Wilshere. Atletico a restabilit egalitatea prin Griezmann. Meciul s-a încheiat cu scorul final de 1-1 veri rezumatul mai jos.

Pe Stade Velodrome, Marseille a primit echipa Salzburg din Austria. Thauvin a deschis scorul în minutul 15, după o centrare a lui Payet dintr-o lovitură liberă. Scorul final a fost stabilit de N’Jie la doar 3 minute după ce a intrat pe teren. Vezi rezumatul meciului mai jos.

Retururile semifinalelor Europa League vor fi jucate pe 3 mai.