(video) Dubla în meciul de debut pentru La Galaxy. Ibrahimovic a adus victoria după ce a ieșit pe teren, în minutul 71

la-sp-lafc-galaxy-20180331

După ce săptămâna trecută atacantul suedez și-a anunțat transferul în America într-un mod deosebit, Zlatan Ibrahimovic a debutat pentru LA Galaxy la cel mai înalt nivel. Suedezul a fost introdus în minutul 71 al derby-ului cu FC Los Angeles, atunci când echipa lui era condusă cu 1-3 și a adus victorie echipei.

Ibrahimovic a avut nevoie de doar 6 minute pentru a marca primul gol în Statele Unite. Zlatan a șutat din voleu, de la peste 30 de metri și l-a învins pe portarul Miller.

„Ibra” a marcat și golul victoriei cu 4-3, cu o lovitură superbă de cap.

Atacantul suedez şi-a început cariera la Malmo FF, iar apoi a trecut pe la Ajax Amsterdam, Juventus, Inter Milano, Barcelona, AC Milan şi Paris Saint-Germain, înainte de a semna cu Manchester United. El se află în revenire după o accidentare gravă la genunchi suferită în primăvara trecută, din cauza căreia a jucat în acest sezon doar şapte partide pentru United.