Fostul antrenor al FCSB şi-a trecut un nou trofeu în plamares după ce a câştigat finala Cupei Ligii Emiratelor Arabe, scor 2-1, în urma a 90 de minute tensionate. Al Wahda a marcat cele două goluri ale finalei încă din prima repriză prin Ahmed şi Tagliabue, în minutele 14, respectiv 30, dar problemele au apărut în actul secund.

Al Wasl a redus din diferenţă prin Mende, în minul 61, iar problemele pentru Reghecampf au apărut în minutul 67, atunci când Rashid a fost eliminat pentru al doilea galben. Reghecampf a efectuat rapid o schimbare, în timp ce adversarii şi-au epuizat toate schimbările până în minutul 76 pentru a întoarce rezultatul. Iar echipa românului a suferit o nouă lovitură în minutul 80, atunci când Al Menhali a văzut direct cartonaşul roşu.

Contrar dublei inferiorităţi numerice, Al Wahda a ţinut de rezultat şi a câştigat al doilea trofeu al anului, după ce mai câştigase o Cupă a Emiratelor, în luna ianuarie.