(video) Selecționata de tineret a Moldovei a remizat în meciul împotriva echipei similare a Letoniei

CVM_0290_0

Selecționatele de tineret ale Moldovei și Letoniei au remizat, scor 1-1, într-un meci amical disputat, astăzi, în Sala Polivalentă a Complexului Sportiv Sheriff din Tiraspol. Meciul face parte din pregătirile naționalei Moldovei U21 pentru preliminariilor Campionatului European de Tineret din 2019.

Golul echipei noastre a fost marcat de atacantul Alexandru Boiciuc, care a transformat un penalty în minutul 80 al partidei. Sibass a fost cel care a deschis scorul în minutul 47, acesta fiind și singurul gol al echipei gazdă.

Pentru naționala Moldovei au jucat: Nicolai Cebotari (Emil Tîmbur, 46), Andrei Macrițchii, Anatolie Prepeliță, Denis Marandici, Ion Dragan (Alexandru Bejan, 70), Eugeniu Oancea (Andrei Rusnac, 70), Vitalie Damașcan (Ion Nicolăescu, 79), Alexandru Boiciuc (Victor Stînă, 82), Valeriu Macrițchii, Artur Craciun, Corneliu Țîbuleac (Veaceslav Zagaevschi, 57)

Pentru echipa oaspete au jucat: Kristaps Zommers, Viktors Litvinskis (Davis Strods, 72), Krists Gulbis, Antonijs Cernomordijs, Kriss Karklins, Marks Kurtiss (Martins Kigurs, 46), Devids Dobrecovs, Nikita Ivanovs (Aleksejs Davidenkovs, 14, Rolands Vagancuks, 75), Andris Krusatins (Nikita Jankovskis, 90+1), Rendijs Sibass, Vladislavs Sorokins

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tean la mijlocul terenului, asistenți: Victor Mardari, Vladislav Lifciu și al patrulea oficial: Piotr Stoianov, observator de arbitri: Vitalie Onică, delegat: Mihail Arsenii, toți din Republica Moldova.

Următorul meci din Preliminariile Campionatului European, echipa pregătită de Dănuț Stelian Oprea îl va juca pe 27 martie în deplasare cu reprezentativa Croației.