(foto) Vezi cele 8 echipe care merg în sferturile de finală a UEFA Europa League 2017-2018

europa-league

UEFA Europa League și-a decis echipele care vor lupta în sferturile de finală. După meciurile jucate în optimile de finală: Atletico Madrid, Arsenal, Lazio, Olympique de Marseille, RB Leipzig, Sporting, CSKA Moscow și FC Salzburg își vor continua drumul spre finala din Lion, Franța.

Atletico Madrid

Atletico Madrid a reușit să treacă în optimi de echipa Lokomotiv Moscow, din Rusia, cu scorul la general de 5-2.

atletico-madrid-vs-lokomotiv-moscow-football-match-report-march-8-2018

Olympique de Marseille

Marseile a trecut în sferturile de finală după ce a învins echipa Atletico Bilbao cu scorul la general 5-2.

Marseille

Lazio

Echipa italiană s-a calificat în Sferturile de finală după victoriile din retur cu scorul de 2-0, iar la general echipa antrenată de Inzaghi a câștigat cu 4-2.

2516497_w1

Sporting

Sporing s-a calificat în următoarea etapă a UEFA Europa League cu scorul la general de 3-2.

Steaua-București-1-5-Sporting-CP

RasenBallspor Leipzig

RB Leipzig se califică datorită victoriei din primul meci, cu scorul general de 3-2.

Prediksi-Skor-RB-Leipzig-vs-Zenit-St-Petersburg-9-Maret-2018-615x350

Arsenal

Arsenal s-a calificat în sferturi după victoriile din tur și retur cu scorul la general de 5-1.

arsmil150318zg

CSKA Moscow

Echipa din Rusia se califică datorită golului marcat în deplasare, după ce a trecut de echipa franceză Lyon, cu scorul general de 3-3.

Lyon-vs-CSKA-Moscow-Europa-League-min-1038x584

Salzburg

Borusia Dortmund ratează calificarea, după ce a suferit înfrângere pe teren propriu în fața echipei Salzburg, cu scorul de 2-1.

DWuC2nKXkAc1p_2

Tragerea la sorț pentru sferturile de finală va avea loc vineri, 16 martie, în Nyon, Elveția, unde se află sediul UEFA.