(foto) Lista celor 8 echipe calificate în sferturile de finală a UEFA Champions League 2017-2018

1481308091_125984_1481308449_noticia_normal

UEFA Campions League și-a decis echipele care vor lupta în sferturile de finală. După meciurile jucate în optimile de finală echipele: Real Madrid, Juventus, Bayern Munich, FC Barcelona, AS Roma, Sevilla, Livepool și Manchester City sunt echipele care îți continuă drumul spre cel mai important trofeu pentru cluburile de fotbal.

REAL MADRID

Real Madrid a reușit să treacă în optimi de campioana Franței, Paris Saint Germain cu scorul la general de 5-2.

1518635545_768079_1518647880_noticia_normal

BARCELONA

FC Barcelona a trecut în optimile de finală de Chelsea cu scorul la general de 4-1.

digisport.ro

BAYERN MUNCHEN

Bayern Munchen s-a calificat în Sferturile de finală după victoriile din tur și retur cu scorul la general de 8-1.

bayern-munich-vs-besiktas

SEVILLA

Sevilla după victoria de pe Old Trafford cu scorul de 2-0 se califică în următoarea etapă a UEFA Champions League.

AS ROMA

AS Roma se califică datorită golului marcat din deplasare, după ce a trecut de echipa Ucraineană Shaktior Donetsk cu scorul general de 2-2.

224507845-df1ba1f2-5606-4b48-9194-556e2579f7a3

LIVERPOOL

Liverpool s-a calificat în sferturi datorită victoriei în deplasare împotriva echipei FC Porto cu 5-0, în retur partida s-a încheiat fără goluri.

P170812-110-Watford_Liverpool-600x392

MANCHESTER CITY

Manchester City a trecut fără probleme de Basel cu scorul la general de 5-2.

during the Premier League match between Manchester City and Southampton at Etihad Stadium on November 29, 2017 in Manchester, England.

JUVENTUS

Juventus s-a calificat în sferturile de finală, după ce a reușit să învingă în deplasare echipa Tottenham din Anglia.

2265146-47201710-2560-1440

Tragerea la sorț pentru sferturile de finală va avea loc vineri, 16 martie în Nyon, Elveția unde se află sediul UEFA.