(VIDEO) Premier League: United face spectacol, Tottenham – de nerecunoscut

Manchester United a obținut o victorie spectaculoasă marți, în etapa a 13-a din Premier League, impunându-se cu 4:2 în deplasarea de la Watford.

„Diavolii roșii” au avut eroul meciului în fundașul Ashley Young, autorul unei duble, în minutele 19 și 25. Au fost primele goluri ale acestuia pentru United după o pauză de un an și jumătate.

Martial a făcut 3:0 pentru oaspeți, stabilind și scorul la pauză. Jouse Mourinho a avut totuși mari emoții pe final, când gazdele se apropiaseră doar la un gol în urma reușitelor lui Deeney (77 – penalty) și Doukoure (84). Lingard a marca însă în minutul 86 și a adus toate cele trei puncte pentru United.

Tot marți, o altă candidată la titlu, Tottenham Hotspur, a înregistrat a 3-a înfrângere în ultimele 5 etape, pierzând în deplasarea de la Leicester. Vardy și Mahrez au marcat pentru gazde două goluri superbe, iar Kane a înscris unica reușită a oaspeților, care riscă să cadă până pe locul 7 în urma acestui insucces.