(video) Ploaie cu goluri în Germania. Borussia Dortmund a condus cu 4-0, dar nu a reușit să câstige

41531170_303

Borussia Dortmund a terminat meciul la egal cu Schalke 04, conducând tabloul de marcaj cu 4-0 în minutul 25.

Aubameyang, Stambouli din autogol, Gotze si Guerreiro au marcat cele 4 goluri ale galben-negrilor în primele 25 de minute, într-o atmosferă fabuloasă de pe Signal-Iduna Park,  Nimeni nu putea să prevadă dezastrul de după pauză al formației lui Peter Bosz, un meci în care jucătorii lui au încasat 4 goluri, ca la finalul partidei adversarii de la Schalke 04 să egaleze scorul 4-4. Burgstaller a început revenirea în minutul 61, l-a urmat Harit 4 minute mai târziu, pentru ca tabela să arate 3-4 în minutul 86, după reușita lui Caligiuri. Naldo a făcut  scorul în ultima secundă, minutul 94, egalând la 4 și ducând în extaz fanii oaspeților.

Schalke a profitat și de omul în plus avut din minutul 72, după eliminarea lui Aubameyang. Este pentru a doua oară doar în istoria Bundesligii când o echipă revine după ce a fost condusă la o diferență de 4 goluri. Prima dată s-a întamplat in septembrie 1976, când Bayern câștiga la Bochum cu 6-5.