(VIDEO) Meci epic în Bundesliga: Borussia Dortmund a condus-o pe Schalke cu 4-0 la pauză, dar n-a câştigat meciul

Derby de poveste în Bundesliga între Borussia Dortmund şi Schalke 04. Gazdele au condus cu 4-0 la pauză, dar au cedat avantajul în partea a doua.

După 25 de minute ale partidei dintre Borussia Dortmuns şi Schalke 04 scorul era unul incredibil: 4-0 pentru gazdele de pe Signal Iduna Park în faţa a 80.000 de spectatori.

Golurile lui Aubameyang (12), Stambouli (18 autogol), Gotze (20) şi Guerreirro (25) au făcut-o KO pe Schalke. Mai mult decât atât, Borussia Dortmund a ratat o şansă mare prin Aubameyang de a face 5-0.

Ce a reuşit Dortmund în prima repriză a izbutit şi Schalke în partea a doua. Burgstaller (61), Harit (65), Caligiuri (86) şi Naldo (90+4) au întors scorul de la 0-4 la 4-4.