Sheriff Tiraspol a obținut prima victorie din Europa League. Aceasta este tot mai aproape de o calificare istorică

img-0020-1405458770

Campioana Moldovei obține toate cele 3 puncte în meciul cu Lokomotiv Moscova și este tot mai aproape de o calificare istorică în primăvara europeană.

Sheriff Tiraspol a învins-o în această seară, în deplasare, pe echipa Lokomotiv Moscova cu scorul de 2 – 1, în cadrul celui de-al patrulea meci din grupele Ligii Europei, scrie realitatea.md.

Chiar dacă în prima repriză Sheriff Tiraspol era condusă de echipa adversă, până la finalul meciului aceasta a reușit să obțină victorie. Pentru formaţia tiraspoleană au marcat Ziguy Badibanga în minutul 41 şi Josip Brezovec în minutul 58 al meciului. Singurul gol pentru Lokomotiv Moscova a fost marcat de către Jefferson Farfán în minutul 26.

23032919_1600894529974602_358202884805020913_n

Dupa patru meciuri disputate, Sheriff Tiraspol ocupă locul 2 în grupa F, fiind la egalitatea de puncte cu liderul FC Copenhaga.

Este pentru prima dată când o echipă din Moldova obține o victorie în deplasare în grupele Ligii Europei.